افشانک فیلترهای شنی

نازل پلاستیکی فیلتر شنی

نازل برنجی فیلتر شنی
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۹ گزیده اخبار فیلتر شنی CTR
تعداد بازدید:۴۴۶
نازل پلاستیکی فیلتر شنی از قطعات مهم صافی شنی، شامل انواع نازل فیلتر شنی برنجی و پلیمری(پلاستیکی) که وظیفه توزیع آب و حذف سیلیس را بر عهده دارد. بسیاری از صنعتگران در حال حاظر با چگونگی عملکرد نازل در تجهیزات صنعتی نظیر ایرواشر، کندانسور و کولینگ تاور آشنایی دارند. افشانک ها با ایجاد تلاطم و شکست جریان آب، باعث اسپری شدن آب می‌شوند. از این رو به آنها دوش پاشش آب فیلتر شنی اطلاق می‌گردد. همچنین نازل پلاستیکی یا پلیمری قیلتر شنی سبب جلوگیری از ورود ذرات درشت معلق به درون دستگاه می‌شود. صافی شنی درواقع مخزنی تحت فشار است که به وسیله چندین لایه فیلتراسیون، ذرات با اندازه بین ۴۰ الی ۱۰۰ میکرون را حذف می‌کند. در این مقاله به توضیح سوالات زیر خواهیم پرداخت:

نازل پلاستیکی فیلتر شنی از قطعات مهم صافی شنی، شامل انواع نازل فیلتر شنی برنجی و پلیمری(پلاستیکی) که وظیفه توزیع آب و حذف سیلیس را بر عهده دارد. بسیاری از صنعتگران در حال حاظر با چگونگی عملکرد نازل در تجهیزات صنعتی نظیر ایرواشر، کندانسور و کولینگ تاور آشنایی دارند. افشانک ها با ایجاد تلاطم و شکست جریان آب، باعث اسپری شدن آب می‌شوند. از این رو به آنها دوش پاشش آب فیلتر شنی اطلاق می‌گردد. همچنین نازل پلاستیکی یا پلیمری قیلتر شنی سبب جلوگیری از ورود ذرات درشت معلق به درون دستگاه می‌شود. صافی شنی درواقع مخزنی تحت فشار است که به وسیله چندین لایه فیلتراسیون، ذرات با اندازه بین 40 الی 100 میکرون را حذف می‌کند. در این مقاله به توضیح سوالات زیر خواهیم پرداخت:

 • تعریف صافی شنی چیست و چه عملکردی در تجهیزات تصفیه آب دارد؟
 • نازل پلاستیکی فیلتر شنی چیست؟
 • نازل فیلتر شنی پلیمری از چه بخش هایی تشکیل شده است؟
 • صافی شنی در کدام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
 • چه پارامتر یا فاکتورهایی بر تعیین قیمت نازل پلاستیکی یا پلیمری صافی شنی تاثیر گذاراند؟
 • انواع نازل فیلتر شنی کدام اند؟
 • وجود شیار در طرای نازل پلاستیکی به عنوان یکی از قطعات صافی شنی چه کاربردی دارد؟
 • نازل برنجی و پلیمری فیلتر شنی چه تفاوت هایی دارند؟

قلب سیستم پاشش آب فیلتر شنی در واقع نازل بوده که می‌تواند با متریالهای پلیمری یا پلاستیکی، فلزی نظیر برنجی به تولید رسد. طراحی نازل پلاستیکی فیلتر شنی به نحوی باعث جلوگیری از عبور ذرات سیلیسی از دستگاه  می‌شود. انواع نازل در فیلترشنی با دو متریال فلزی (برنجی) و پلاستیکی تولید می‌گردند. صافی شنی یکی از تجهیزات پر کاربرد در صنعت تصفیه آب است. به دلیل عدم شیمیایی بودن تصفیه آب در این دستگاه، از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای دریافت لیست قیمت فیلتر شنی کلیک نمایید.

نازل پلاستیکی و برنجی فیلتر شنی

مقایسه بین نازل پلاستیکی فیلتر شنی با برنجی

با توجه و به ظرفیت و مدل دستگاه متریال سازنده آن متغیر است. در واقع انتخاب نوع نازل و متریال آن به نوع کارکرد دستگاه بستگی دارد. برای نمونه افشانک یا نازل مورد استفاده در صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی نمی‌تواند گرید برنجی باشد. دلیل این امر زنگ آبی است که در اثر تماس با سطح برنج و فلزات ایجاد می‌گردد. پیرو آن با تشکیل پیل الکتریکی درجه کیفیت آب کاهش می‌یابد. برای صنایعی که کیفیت آب از اهمیت بالایی برخوردار است از این متریال نباید استفاده کرد. برای ساخت نازل پلاستیکی فیلتر شنی باید درجه حساسیت دستگاه تزریق بالا باشد. همچنین تولید و طراحی آن باید با دقت بالا صورت پذیرد. شرکت فیلتر شنی CTR  انواع نازل یا افشانک را با بالاترین کیفیت و راندمان به مشتریان خود اراثه می‌دهدو این امر ضمن بالا بردن راندمان صافی سیلیسی، سبب جلب رضایت متقاضیان شده است.

اجزای سازنده نازل پلاستیکی فیلتر شنی

صافی: این بخش از ورود ذرات جامد و درشت نظیر گل، شن، ماسه و یا سیلیس در فیلتراسیون صافی شنی به مجرای جریان آب جلوگیری به عمل می‌آورد. این قسمت در واقع باعث عدم رسوب گرفتگی و انسداد مجرای آب می‌شود. در حقیقت یکی از مهم ترین اجزای این قطعه، صافی نازل پلاستیکی فیلتر شنی است.

سوراخ تنظیم آب: این سوراخ ها وظیفه کنترل بخش توزیع و پاشش آب نازل را برعهده دارند. چنانچه این بخش دچار گرفتگی و یا آسیب شده باشد، پاشش آب به درستی انجام نخواهد شد.

دنباله: این بخش وظیقه انتقال هوا و ترکیب آن با جریان آب را بر عهده دارد.

کاربرد نازل پلاستیکی و برنجی فیلتر شنی

نازل پلاستیکی یا برنجی صافی شنی در سایر تجهیزات صنعتی نظیر فیلترهای کربنی و تصفیه آب خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وظیفه اصلی این محصول در حقیقت در فرآیند بکواش یا احیا، خروج ذرات سیلیس از درون منبع دستگاه است. همچنین سبب جلوگیری از رسوب در مجرای آب و توزیع منظم و یکنواخت آب می‌گردد. بکواش شامد احیا کردن فیلتراسیون دستگاه است. پس از کار در دوره ای تعیین شده می‌بایست عملیات Back wash را انجام دهید. این پروسه می‌تواند بر حسب میزان دبی و یا زمان کار دستگاه مشخص شود. جهت مطالعه انواع و اجزای قطعات فیلتر شنی کلیک نمایید.

قیمت انواع نازل پلاستیکی فیلتر شنی

فایده وجود شیار در نازل فیلترشنی و سختی گیر

طراحی و فاصله قرارگیری شیارهای نازل با توجه به نوع سیلیس دستگاه متفاوت است. اغلب فاصله شیارها حدود 5/0 الی 1/0 است. به طور معمول به دلیل ضخامت کم رزین در سختی گیر، فاصله شیار 5/0 در نظر می‌گیریم. محل خروج جریان سیال از نازل فیلتر شنی؛ به دو صورت گذر از منافذ و یا شیار عمودی میباشد. تصفیه آب و رسوب گرفتگی در نازل منفذ دار بیشتر است.

انواع نازل پلاستیکی فیلتر شنی

 • نازل فیلتر شنی قارچی شکل
 • نازل با طراحی بلوتی
 • نازل پیچ و مهره ای
 • نازل فیلتر شنی رخی
 • نازل فیلتر شنی با متریال برنجی و شیار افقی

 

کاربری صنعتی فیلتر شنی چیست؟

 • تصفیه آب استخر و جکوزی
 • پاکسازی آب حوضچه های پرورش ماهی
 • صنایع تولید مواد شوینده، بهداشتی و شیمیایی
 • رسوب زدایی آب در صنعت ذوب فلزات
 • مراکز جداسازی و پاکسازی املاح آب و پساب(فاضلاب)
 • صنایع نیروگاهی، برای تصفیه آب جبرانی کولینگ تاور های خنک کننده توربین
 • پاکسازی آب برای فرآیند های تزریق پلاستیک

قیمت نازل فیلتر شنی پلاستیکی برنجی

برای محاسبه و تعیین قیمت نازل پلاستیکی  فیلتر شنی می‌بایست به نوع متریال (پلیمری یا برنجی) و سایز تولید آن توجه کرد. افزایش سایز باعث افزایش میزان متریال مصرف شده می‌گردد. همچنین کیفیت مواد اولیه و طراحی بدون نقص قطعه از پارامتر های موثر بر قیمت این کالا هستند. شرکت فیلتر شنی گروه کارخانجات CTR مفتخر به تولید قطعات این دستگاه با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب می‌باشد. بررسی قیمت انواع سیلیس فیلتر شنی کلیک نمایید.